28 let praxe

Jachting ve Španělsku

Jachting ve Španělsku

Baleárské ostrovy leží v západní části Středozemního moře. Stovky ohromujících zátok, hor a malebných městeček. Tato oblast má vše, co by jachtař chtěl na své dovolené na plachetnici.  Počasí s mírnými teplotami po celý rok. Tyto podmínky jsou ideální pro začínající kapitány, kteří se chtějí poprvé plavit sami na charterové jachtě, ale také pro zkušené námořníky, kteří si chtějí užít pobřežní plavbu dále od země.‎

Mallorca

‎Největší ostrov v souostroví, jehož hlavní město Palma je také hlavním městem autonomního společenství Baleárské ostrovy. Po obvodu má cca 160 námořních mil. Mallorca je velmi oblíbenou prázdninovou destinací a přestože může být od června do září velmi přeplněná, stále můžete najít cesty, jak uniknout masám. Hory Sierra de Tramuntana (světové dědictví UNESCO) a pláže západního pobřeží jsou některé z nich.‎ Na východním pobřeží je velký počet marín i zátok. Přístavy v této oblasti: marina Naviera Balear de Palma, Arenal/Playa de Palma, Cala Ratjada, Porto Colom, Porto Petro, Cala Figuera.

Cabrera

Je neobydlený ostrůvek u jižního pobřeží Mallorcy. Jedná se o přírodní rezervaci. Voda je zde nádherně čistá a je zde bohatý podmořský život.

Ibiza

‎Ibiza není jen cílem večírků, ale má námořníkům co nabídnout. Jeho přístav byl například pojmenován World Heritage Site. Kromě toho můžete také najít spoustu zátok a odlehlých míst, kde budete prakticky sami.

Menorca

‎Menorca je možná nejlepší volbou, pokud chcete uniknout davům. Menorca, která je dostatečně velká a plná pěkných míst k objevování, ale ne tak navštěvovaných jako Mallorca nebo Ibiza. Je ostrovem pro námořníky, kteří by chtěli strávit klidnou dovolenou na plachetnici.

Formentera

‎Nejmenší ostrov ze čtyř. Nachází se hned vedle Ibizy a bez přímého spojení s poloostrovem (musíte jet přes Ibizu), Formentera může být také velmi přeplněná během letní sezóny. Na druhou stranu, jeho bílý písek a kilometry dlouhé pláže jsou jako nikde jinde na světě.‎

Fotogalerie