28 let praxe

Jachting v Itálii

Jachting v Itálii

Plavba v Itálii je nutností pro každého jachtaře. Itálie je jednou z nejvšestrannějších a nejatraktivnějších destinací v Evropě. Neomezené možnosti plavby se rozšířily ze středního pobřeží západní Itálie s dechberoucím pobřežím Amalfi na ostrov Sardinie dále na západě. Na jihu najdou námořníci ostrov starověku - Sicílii a slavné Liparské ostrovy.

Nedostatek přírodních přístavů a omezený počet míst v marínách může způsobit, že je obtížné najít kotviště v letních měsících. Ale s pečlivou přípravou, několika klíčovými slovy v italštině a trochou trpělivosti a porozumění budou odměny stát za to.

Plavba na jachtě v Itálii je společenský i romantický zážitek, takže ať už plánujete plavbu s rodinnou nebo skupinou přátel či se svým partnerem, plavba na jachtě v Itálii zaručuje dokonalou dovolenou, která předčí všechna vaše očekávání.


Zajímavé oblasti Itálie

Pobřeží Amalfi: prozkoumejte okouzlující italské pobřeží Amalfi, od Sorrenta až po Punta Campanella a samozřejmě si nenechte ujít nejslavnější itinerář (a nejvíce fotografované v Amalfi) Positano, Capri a Ischia.

Sardinie: je jedním z největších ostrovů ve Středozemním moři a jedním z našich nejlepších jachtařských míst. Je to možná jedna z mála středomořských destinací s bílými písečnými plážemi a nedotčenými tyrkysovými vodami.

Nejznámějším výchozím přístavem na Sardinii je Portisco, které je dobře dostupné letištěm Olbia. Jachty jsou také k dispozici z Olbia, Cagliari a Cannigione.

Sicílie a Liparské ostrovy: jachtaři často preferují oblast mezi severním pobřežím Sicílie, Kalábrií a Liparskými ostrovy. Palermo, Cefalù, Sant Agata, Milazzo a Porto Rosa jsou ideálním místem pro zahájení plavby na Sicílii.

Na plavbě mezi přístavy, zátokami a mysy můžete důkladně prozkoumat severní pobřeží ostrova. Doporučuje se odbočka na Liparské ostrovy. Na východním pobřeží se nachází přístav Catania, který je vhodným výchozím bodem díky nedalekému letišti. Ti, kteří začínají z východu a plaví se na severní pobřeží, nebo kteří se chtějí plavit na Liparské souostroví, by neměli podceňovat Messinský průliv. Tato mořská oblast je obtížně navigovatelná, především kvůli silným, neustále se měnícím proudům. Kromě toho častá trajektová a lodní doprava vyžaduje velkou pozornost.

Nejdůležitějšími přístavy v oblasti jsou: Trapani, Marsala, Marina di Ragusa, Marzamemi, Syracuse, Catania, Taormina, Reggio Calabria, Tropea, Vibo Valentia, Milazzo, Porto Rosa, Sant Agata, Cefalu, Palermo, Lipari, Salina a Riposto.
 

Fotogalerie